Denken om te dienen

Denken om te Dienen is de Podcast van de Theologische Universiteit in Apeldoorn. In deze podcast denken Philip Bulten en Christel Notenboom na over geloof, theologie en leven. In het tweede seizoen kijken wij met verschillende gasten naar het thema van dit seizoen: "zekerheid".

21-10-2026 Proloog Philip Bulten en Christel Notenboom
28-10-2026 Canoniek Prof. Peels
4-11-2026 Filosofie Prof. Van Woudenberg
11-11-2026 Oude Testament Prof. dr. De Waard
18-11-2026 Nieuwe Testament Prof. Van Os
25-11-2026 Psychologie Dr. A van den Brink
2-12-2026 Calvijn Prof. Selderhuis
9-12-2026 Ethiek Dr. Smits
16-12-2026 Roeping Drs. Van Olst
23-12-2026 Kerk Dr. Van 't Spijker

Meer informatie: tua.nl/podcast

Wil jij de gereformeerde traditie dus beter leren kennen of je kennis hiervan verdiepen? Dan is deze podcast echt voor jou!

Denken om te dienen - De Drie formulieren van Enigheid.
woensdag 23 oktober 2024

Wat zijn de Drie Formulieren van Enigheid en wat betekenen ze voor vandaag de dag?

In deze aflevering behandelen we met dr. C.C. den Hertog de Nederlandse Geloofsbelijdenis, de Heidelbergse Catechismus en de Dordtse Leerregels. Het blijkt dat deze drie belijdenissen in heel verschillende tijden en plaatsen zijn ontstaan, met heel verschillende doelen. Dr. C.C. Den Hertog pleit ervoor om ze te zien als een gids: gelovigen van vroeger willen je helpen ontdekken wie God is in de Bijbel.